SZKOLNA WYCIECZKA DO MYŚLIBORZA

17 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Myśliborza. Wycieczka była formą Nagrody Specjalnej jaką placówka otrzymała za realizację projektu „Rodzina, zdrowie, przyroda na eko działkę dziś moda” w ramach VII edycji Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Ekorozwój „Ziemia dla wszystkich”.

W pięknie położonej miejscowości  Myślibórz znajduje się Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” gdzie nasi uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na zajęcia edukacyjne. Zajęcia odbyły się w terenie. Dzieci miały okazje przejść  szlakiem Parku Krajobrazowego „Chełmy” a dokładnie ścieżkami Wąwozu Myśliborskiego (utworzony w 1962 roku jako rezerwat florystyczny) gdzie  obserwowały przyrodę m.in. różne formy skalne np. „Maczugę”. Po przyjemnej wędrówce wszyscy zasłużyli na ciepły posiłek  w postaci pieczonej kiełbaski przygotowanej przy ognisku zorganizowanym na terenie Centrum. Po smacznym posiłku dzieci podziwiały oraz korzystały z atrakcji mieszczących się na terenie placówki np. ścieżka zmysłów, tor skoku w dal – jak daleko skaczą zwierzęta, drewniane cymbały.