TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

W dniach 22-26.10.2018 roku realizowany był w naszej szkole projekt Tydzień Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę tegoroczny projekt zatytułowaliśmy: Polski chleb szanuję i żywność polską promuję. Przez cały tydzień uczniowie dowiadywali się jak powstaje chleb, jakie produkty polskiego pochodzenia są znane na całym świecie, jakich potraw zazdroszczą nam cudzoziemcy, wykonywali plakaty promujące polską żywność, tworzyli piękne, ludowe wianki i kompozycje kwiatowe na stoły. Tradycyjnie, podsumowaniem projektu była uroczysta biesiada. Biało-czerwone barwy, prezentacja prac powstałych w trakcie projektu, pyszności wykonane przez mamy i babcie, upieczone chleby i dziewczęta w uroczych wiankach nadały spotkaniu wyjątkowy charakter. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że zapach i smak polskiego chleba jest najwspanialszy na świecie.