WIZYTA W SANDOMIERZU

W dniach 23-27.09.2018 roku uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Sandomierzu. Historyczny Sandomierz bywa nazywany Małym Rzymem, a to dlatego, że podobnie, jak włoska stolica, ulokował się na 7 wzgórzach, a ponadto pod obydwoma miastami ciągną się tajemnicze, podziemne korytarze. Dzieci odwiedziły Zamek sandomierski, Zbrojownię, Katedrę i Bramę Opatowską. Piękne kamienice miejskie,  uliczki ze straganami i restauracje pachnące pierogami z kaszą na długo pozostaną w pamięci uczestnikom wycieczki. Młodzi turyści odwiedzili również podziemia sandomierskie i wąwóz Świętej Jadwigi. Uczniowie nie mogli się doczekać wizyty w Muzeum Ojca Mateusza – serialowego księdza, rozwiązującego kryminalne zagadki. Pomieszczenia jak z planu zdjęciowego i figury woskowe serialowych postaci zrobiły na naszych podopiecznych ogromne wrażenie. Dodatkową atrakcją czterodniowego pobytu w Sandomierzu był wyjazd do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Wizyta w bajkowej krainie okazała się niezwykłym przeżyciem. Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem i innymi bohaterami polskich bajek oraz  podróż do krainy Soria Moria, w której dzieci poprzez udział w warsztatach, roztopiły lód Królowej Śniegu sprawiły, że była to niezapomniana przygoda. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu Kulturka i była dofinansowana z Powiatowego Grantu Oświatowego i ze środków pozyskanych od prywatnych sponsorów.