DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest pod hasłem:  „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Na zajęciach, które co roku odbywają się w grupach wychowawczych została poruszona tematyka  zagrożeń w Sieci  oraz  podstawowych  zasad bezpiecznego korzystania z  internetu.  Wychowankowie pracowali również  w grupach nad zagadnieniami związanymi z taki pojęciami jak szacunek, zaufanie i  tolerancja podczas korzystania z internetu.

KREATYWNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół.

Na popołudniowych zajęciach w grupach wychowawczych dzieci miały możliwość uczestniczyć w kreatywnych zajęciach plastycznych.  Podczas  zajęć wychowankowie mogli za pomocą farb oraz innych elementów (brokat, plastelina, koraliki) udekorować wyroby z gliny, które wcześniej zostały przez nich wykonane na warsztatach ceramicznych w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

ZIMOWE DOKARMIANIE

Zima jest dla ptaków ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym nasi uczniowie przez całą zimę prowadzili akcję dokarmiania ptaków. Systematycznie dbali o to aby w karmnikach nie zabrakło pożywienia, rozwieszali na drzewach kule z ziarnami. Cała akcja nie udałaby się gdyby nie pomoc  i wsparcie pana leśniczego Leszka Jaskulskiego z Nadleśnictwa w Piławie Górnej, który dostarczał  nam karmę dla ptaków. Bardzo dziękujemy.