10 WSPANIAŁYCH LAT PRZYJAŹNI BEZ GRANIC

7 lutego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego odbyła się niezwykła impreza – obchody dziesięciu lat przyjaźni  polsko – czeskiej. Z tej okazji do placówki przyjechała trzydziestopięcioosobowa reprezentacja  gości z zaprzyjaźnionej szkoły specjalnej w Lanškron – nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Na to ważne wydarzenie przybyli również przedstawiciele władz naszego miasta i powiatu. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej „10 wspaniałych lat przyjaźni bez granic”, mogliśmy przypomnieć sobie najwspanialsze chwile, łączące naszych uczniów, nauczycieli, szkoły. Taki jubileusz to również okazja do życzeń, gratulacji, podziękowań, wręczania pamiątkowych statuetek  i upominków. Uczniowie obydwu szkół zaprezentowali się, w przygotowanych na tę okoliczność, występach artystycznych. Kulminacyjnym punktem imprezy był, oczywiście, tort. Bariery językowe zostały pokonane podczas wspólnych warsztatów i dyskoteki. Przy wesołej muzyce i zabawie nie potrzebny jest tłumacz. Po wyczerpującej  dyskotece  odbył się obiad, na którym nie mogło zabraknąć  pierogów. Pożegnaliśmy gości z Lanškron, ale nie na długo, spotkamy się już w  marcu. Nasza współpraca będzie się rozwijać, a  przyjaźń  trwać.