BEZPIECZNE FERIE

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach. W trosce o bezpieczeństwo naszych wychowanków dnia 10. 01. 2018 przybyli do nas goście z Komisariatu Policji  w  Piławie Górnej: asp. Grzegorz Baraniuk, mł. asp. Łukasz Kozak oraz mł. asp. Krystian Grzesiak.

Policjanci poruszyli tematykę bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Na początku przypomnieli dzieciom ważne numery alarmowe. Funkcjonariusze  przeprowadzili pogadankę o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówili również zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poruszyli także ważny temat cyberprzemocy oraz zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu.  Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Panowie policjanci przypomnieli uczniom o noszeniu elementów odblaskowych.

Wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom życzymy wszystkim miłych, udanych, a przede wszystkim bezpiecznych ferii.