SPOTKANIE WIGILIJNE

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Jan Twardowski

14 grudnia, zgodnie z coroczną tradycją,  w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej odbyło się spotkanie wigilijne.  Podczas tego wyjątkowego, grudniowego wieczoru spotkaliśmy się, by razem przeżyć ten niezwykły czas, przypomnieć sobie  zwyczaje świąteczne, zasiąść razem do wigilijnego stołu, dzieląc się opłatkiem i kosztując tradycyjnych potraw.
W uroczystym spotkaniu uczestniczyli podopieczni, ich rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego: pan Marek Piorun – Wicestarosta Dzierżoniowski, przedstawiciele Urzędu Miasta Piławy Górnej: pani Zuzanna Bielawska – Burmistrz Miasta i pan Dariusz Madejski – Przewodniczący Rady Miejskiej, ks. Prałat Zbigniew Wolanin – Proboszcz Parafii pw. św. Marcina, pani Bożena  Mirek – Kurator Sądowy, pan Tomasz Jamróg – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Piławie Górnej oraz pan Eugeniusz Kuszka – Prezes Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu. Przy wigilijnym stole zasiedli również sponsorzy:  prezes  i przedstawiciele firmy LG Innotek Poland sp. z o. o.

W świąteczny nastrój zadumy i radości wprowadziło nas przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej placówki, wspólna modlitwa, blask choinki, smaki zapach wigilijnych potraw.

Jak co roku wszyscy podopieczni otrzymali wspaniałe prezenty od naszych przyjaciół z firmy LG Innotek Poland sp. z o.o. Miłym akcentem było wręczanie dzieciom prezentów przez prezesa firmy – pana Yong Beum Lee. Spotkanie zakończyło się wspólnym, radosnym śpiewaniem kolęd i pastorałek.

Życzymy wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności
w Nowym 2018 Roku.