WĘDRÓWKA PO DZIERŻONIOWIE

Dnia 19.10.2017 r. odbyła się wycieczka do Dzierżoniowa. Wędrówkę rozpoczęliśmy od ul. Ząbkowickiej.  Podążaliśmy „Traktem Smoka”. Trasa ta prowadziła nas do najciekawszych obiektów Dzierżoniowa. Obejrzeliśmy: MURY OBRONNE, MŁYN, BUDYNEK KOMANDORII JOANNITÓW, KOŚCIÓŁ ŚW. JERZEGO, RATUSZ, FIGURĘ ŚW. JANA NEPOMUCENA, KOŚCIÓŁ POD WEZWANIEM MARYJI MATKI KOŚCIOŁA. Jednak głównym celem naszej wyprawy było MUZEUM MIEJSKIE w Dzierżoniowie. Z dużym zaciekawieniem wszyscy słuchaliśmy opowieści przewodnika, który w interesujący sposób przekazał nam historię Dzierżoniowa. Swoją wędrówkę zakończyliśmy na ulicy Świdnickiej.

KONKURS WIEDZY O ZDROWIU 2017

18 października, po raz XIII, odbył się w naszej placówce Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. Impreza ma zasięg wojewódzki, a jego głównym celem jest poszerzanie świadomości zdrowotnej i promowanie zdrowego stylu życia. W tym roku do konkursowych zmagań przystąpiło 10 drużyn. Pięcioosobowe zespoły miały do rozwiązania niełatwe zadania, m. in. test wiedzy, zagadki, krzyżówki,  magiczne pudełko, prezentację książki z przepisami. W przerwie została przeprowadzona zabawa relaksacyjna, aby zadbać również o nasze emocje i zdrowie psychiczne. Uczestnicy ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie świetnie. Wykazali się dużymi umiejętnościami i wiedzą na temat zdrowia, bezpieczeństwa, profilaktyki. Wszystko bacznie obserwowało i oceniało jury konkursu.

Zdobywcami głównej nagrody i pucharu zostali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Ząbkowicach Śląskich, drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżoniowie, trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach.

Mistrzami wiedzy o zdrowiu, wspaniałej atmosfery, dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji – zostali wszyscy. Gratulujemy pięknych nagród i zapraszamy w przyszłym roku.